Czy naszyjniki mogą powodować ból szyi?

Podziel się pięknem :-)
0
(0)

Czy naszyjniki mogą powodować ból szyi? Noszenie biżuterii jest modne od wieków. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety ozdabiają siebie klejnotami. Słowo biżuteria pochodzi od starofrancuskiego słowa „joule” co oznaczało klejnot, ale pochodzenie można dalej prześledzić do łacińskiego słowa „jocale”, które oznaczało zabawkę. Dowiedz się więcej.

Naszyjniki kiedyś i dziś

Chociaż zazwyczaj myślimy o biżuterii jako wykonanej z metali szlachetnych i kamieni szlachetnych, to na przestrzeni wieków była ona wykonywana z różnych materiałów, takich jak tkaniny, drewno, muszle, skały i kamień. W rzeczywistości człowiek był bardzo pomysłowy i był naprawdę artystą w tworzeniu biżuterii z prawie wszystkiego i w wielu różnych stylach od prostych do bardzo wyszukanych.

Przedmioty biżuterii zostały również przyjęte jako silne symbole, a noszone nawet były, aby odpędzić złe duchy lub pomóc pokonać wrogów w walce.

Przykładami biżuterii noszonej nie tylko do ozdoby są naszyjniki, takie jak krzyż lub krucyfiksy noszone przez chrześcijan jako silne symbole religijne. Inne religijne rodzaje naszyjników to wisiorki znane jako amulety, które są postaciami lub symbolami o różnych kształtach i rozmiarach, które są zawieszone na łańcuszku wokół szyi.

Naszyjniki zwane medalionami, które zwykle mają kształt serca, są noszone jako symbol miłości i otwierają się, aby odsłonić obraz lub kosmyk włosów wybranka/wybranki serca.

Naszyjniki i wisiorki są zarówno noszone na szyi, ale wisiorek zwykle oznacza wiszący przedmiot, chociaż może zwisać on z łańcuszka na szyi lub z kolczyka. Choker jest również formą naszyjnika, ale jest noszony wysoko na szyi i można na nim również zawiesić wisiorek.

Najbardziej dziwaczne naszyjniki

Być może najbardziej dziwaczną formą naszyjników były te noszone przez ludzi, którzy są częścią grupy plemiennej Karen, które żyją wzdłuż granicy między Tajlandią i Birmą. Od 6 roku życia, mosiężne pierścienie były nakładane wokół szyi młodych dziewcząt, kilka co roku, do limitu 20 pierścieni, chociaż istnieje kobieta w rejestrze mająca ich 28 na szyi. W miarę dorastania, ich szyje wydawały się wydłużać, chociaż najwyraźniej tak naprawdę działo się tak dlatego, że ciężar pierścieni miażdżył obojczyki kobiet, dając złudzenie bardzo długiej szyi.

Noszenie pierścieni na szyję było również praktyką przyjętą przez kobiety w Afryce Południowej, w szczególności te z plemienia Ndebele, a kobiety te często były określane jako kobiety żyrafy ze względu na ich długie szyje. Kobiety Ndebele tradycyjnie nosiły miedziane i mosiężne pierścienie na szyjach, ramionach i nogach jako symbol ich statusu w społeczeństwie, a po ślubie jako symbol więzi i wierności mężowi. Mężowie zaopatrywali swoje żony w te pierścienie, a im bogatszy był jej małżonek, tym więcej pierścieni nosiła.

Czy naszyjniki mogą powodować ból szyi?

Na szczęście ta tradycyjna praktyka nie jest już popularna na rzecz bardziej zwykłych rodzajów naszyjników. Czy naszyjniki mogą powodować ból szyi? Jeżeli są ciasne lub ciężkie – owszem.

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdki aby zagłosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwsza i oceń ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *