Stylowa biżuteria – Pierścionki – historia

Podziel się pięknem :-)
0
(0)

Popularność pierścionków wzrosła w okresie średniowiecza. Kiedyś ludzie nosili pierścionki bez względu na to, czy byli bogaci, czy biedni. Najczęściej używanymi materiałami do produkcji pierścieni są miedź, żelazo, złoto i srebro. Klasę osoby określał zwykle materiał, z którego wykonany był pierścionek.

Fasetowane klejnoty zaczęły pojawiać się w pierścieniach około XIV wieku. Niektóre kultury mają pierścienie, które zwykle są z nimi związane. Na przykład rdzenni Amerykanie kojarzą się ze srebrną i turkusową biżuterią. Grecki symbol ryby, zwany Icthus, był używany przez wczesnych chrześcijan. Irlandzki Claddagh natomiast, ma związaną z tym interesującą historię.

Pierścionek Claddagh – historia Richarda Joyce’a

Richard Joyce wraz z załogą na łodzi rybackiej z wioski Claddagh w Irlandii zostali schwytani w tym samym tygodniu, w którym miał się ożenić. Złotnictwo było zajęciem Richarda Joyce’a, gdy był niewolnikiem. Kiedy został schwytany, żaden z nich nie był żonaty. Richard Joyce zrobił pierścionek dla swojej ukochanej, który miał dwie ręce trzymające serce z miłości i koronę za lojalność.

Joyce uciekł od swoich oprawców i wrócił do Claddagh, gdzie był podekscytowany ponownym widokiem swojej miłości i wiedział, że nigdy nie wyszła za mąż. Nigdy nie straciła nadziei na jego powrót do niej. Dał jej pierścień, który jest znany jako pierścień Claddagh. Nosząc Claddagh na prawej ręce, korona do wewnątrz oznacza, że ​​dajesz ludziom znać, że jesteś singlem.

Osoba, która nosi Claddagh na prawej ręce z koroną na zewnątrz, jest w zaangażowanym związku. Noszenie Claddagh z koroną na zewnątrz na lewej dłoni mówi: Niech nasza miłość i przyjaźń królują na zawsze, nigdy nie zostaną rozdzielone. Powodów noszenia pierścionków jest wiele, jednym z nich jest ozdoba.

Pierścionki, takie jak pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne, symbolizują zaangażowanie. Zakonnice noszą pierścionki, aby pokazać swoje oddanie Bogu. Możesz teraz użyć prawie każdego materiału do wykonania pierścieni. Do ich wykonania można użyć plastiku, srebra, miedzi, złota, a nawet drewna. Można również zastosować materiały ceramiczne.

Pierścionki mogą być bardzo proste lub tak skomplikowane jak filigran. Pierścionki mogą być gładkie i proste lub ozdobione klejnotami i / lub kamieniami szlachetnymi, jak ma to miejsce w przypadku pierścionków z kamieniem urodzeniowym. Każdy miesiąc ma swój kamień narodzin, który ma swoje znaczenie.

Poniżej znajduje się lista kamieni wraz z miesiącami narodzin dziecka

Pierwsze półrocze

Granat to styczniowy kamień, klejnot wiary i prawdy; Uważa się, że zatrzymuje krwawienie, leczy choroby krwi i infekcje oraz chroni przed truciznami.

Uważa się, że lutowy kamień narodzin, Ametyst, pomaga żołnierzom w walce, myśliwym w łapaniu zdobyczy, kontrolowaniu złych myśli i pomaganiu właścicielowi odnosić sukcesy w biznesie.

Aby zapobiec chorobie morskiej, zapewnić im bezpieczeństwo oraz nabrać odwagi i dalekowzroczności, żeglarze używają Akwamaryny, kamienia marca.

Diament to kamień kwietnia i symbol siły, odwagi i niezwyciężoności. Diament jest największym darem miłości. W 1477 roku arcyksiążę Maksymilian Austrii podarował Marii Burgundii diament, który zapoczątkował tradycję pierścionków zaręczynowych.

Szmaragd jest kamieniem narodzin majowym i uważa się, że wyostrza wzrok i umysł noszącego. Jako ochronę przed niebezpieczeństwami związanymi z długimi podróżami podróżni używali Szmaragdów. Mówi się, że właściciel Szmaragdu ma moc przewidywania przyszłości ze względu na zielony kolor.

Perła jest kamieniem urodzeniowym czerwca, a perły słodkowodne mają dać moc ochrony, szczęścia i miłości.

Drugie półrocze

Zapewnia ochronę dzieci przed krzywdą i mądrość z doświadczenia. Czerwony kolor Rubinu (lipiec) jest związany z ochroną, odwagą, energią fizyczną, siłą, zdrowiem, seksem i pasją. Z tym związane są krew, śmierć i narodziny.

Mówi się, że sierpniowy kamień, Perydot, przynosi noszącemu spokój, sukces i szczęście. Uważa się, że ma moc zdrowia, ochrony i snu.

Uważa się, że przyciąga miłość, łagodzi niepokój i negatywne emocje oraz uspokaja złość. Moce Szafiru (wrzesień) obejmują wewnętrzny spokój i duchowe oświecenie. Wiąże się z mocą leczenia reumatyzmu, kolki i chorób psychicznych.

Uważa się, że kamień urodzeniowy października ma moc uzdrawiania, która wspomaga wewnętrzne piękno, wzrok i wierność. Pomoże użytkownikowi w zapamiętaniu poprzednich żywotów. Mówi się, że właściwości żółtego topazu leczą choroby psychiczne i fizyczne oraz zapobiegają śmierci.

Uważa się, że cytryn, który jest również dostępny w listopadzie, ma moc wspomagania nerek, serca, przewodu pokarmowego, wątroby i mięśni. Jego moce polega na eliminowaniu skłonności do autodestrukcji i sprzyja kreatywności i osobistej jasności.

Kamieniem narodzin grudnia jest niebieski topaz i uważano, że leczy choroby psychiczne i fizyczne oraz zapobiega śmierci w średniowieczu. Moc przyciągania pieniędzy, sukcesu i miłości przypisuje się Turkusowi, który jest kolejnym kamieniem grudniowym. Uważa się również, że zapewnia ochronę, uzdrowienie, odwagę, przyjaźń i szczęście.

Wśród różnorodnych pierścionków są pierścienie matki z kamieniami narodzin jej dzieci, pierścionki przyjaźni, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne.

Sprawdź niżej polecane pierścionki

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdki aby zagłosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwsza i oceń ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *