Pierścionki z diamentami są wierne sercu

Podziel się pięknem :-)
0
(0)

Diament jest minerałem i jest najtwardszą znaną ludzkości substancją, ale jeden z najprostszych składa się z węgla, a pierwszy zapisany w historii sięga około 3000 lat temu w Indiach.


W całej historii diamenty kojarzone były z mistyczną mocą, wielkim pięknem, a ostatnio wielką wartością i bogactwem. Słowo to pochodzi z greckiego i oznacza „adamas”, to znaczy „niepokonany”. Diamenty były noszone przez wieki przez mężczyzn walczących jako znak siły, odwagi i niezwyciężenia.

Większość diamentów nadal pochodzi ze środkowej i południowej Afryki, chociaż istnieją inne znaczące znaleziska w Kanadzie, Brazylii, Australii, a największa kopalnia diamentów znajduje się na Syberii.

Niektóre z największych i najcenniejszych diamentów na świecie znajdują się w Tower of London w brytyjskich klejnotach koronnych.

Diamenty są rzeczywiście bardzo pożądanymi przedmiotami i są noszone na całym świecie.
Osadzane są w metalach szlachetnych w wielu różnych typach biżuterii.

Jedną z najpopularniejszych biżuterii jest nadal damski diamentowy pierścionek zaręczynowy, a wiele kobiet nadal wybiera diament jako symbol miłości do noszenia na swoim zaręczynowym palcu, niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny pasjans, czy trzy diamenty, które według niektórych oznaczają „Ja Kocham Cię”.


Diamenty zawsze kojarzyły się z romansem i legendą i mówi się, że strzały Kupidyna były okraszone diamentami, ponieważ posiadają magię, której nie dorównuje nic innego.

Diamenty różnią się ogromnie ceną w zależności od rozmiaru i jakości, dlatego przy wyborze pierścionków z diamentami ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój budżet.

Diamenty są klasyfikowane według „4 c”: co oznacza szlif, czystość, kolor i karat.
Szlif diamentu jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na jego odblaskowe właściwości, które decydują o blasku diamentu i jego wyglądzie gołym okiem. Kroju nie należy mylić z kształtem gruszki, szmaragdu, okrągłego itp.

Klarowność odnosi się do liczby skaz zwanych inkluzjami w kamieniu, a kamienie, które mają mniej inkluzji, są bardziej cenione i wartościowe, ponieważ mają większy blask. Pamiętaj jednak, że diament nie musi być nieskazitelny, aby wyglądał absolutnie oszałamiająco.

Kolor diamentu zwykle odnosi się do bieli lub bezbarwności białych diamentów, przy czym te o najmniejszej barwie są cenniejsze ze względu na ich zdolność do przepuszczania większej ilości światła, dając więcej blasku i ognia.
Kolorowe diamenty występują naturalnie od niebieskiego do zielonego, ale są rzadkie i bardzo drogie.

Karat jest jednostką wagi używaną do pomiaru wielkości diamentów i w tym przypadku wielkość ma znaczenie. Wartość diamentu rośnie wykładniczo w stosunku do jego wielkości, więc na przykład koszt kamienia 4-karatowego nie będzie dwukrotnie wyższy od kosztu kamienia 2-karatowego, ale znacznie więcej.

Więc wszystko zależy od twojego budżetu, a nie miary tego, jak bardzo ktoś kogoś kocha.

Koszt jest ważny przy zakupie pierścionka z diamentem, ale przekonasz się, że istnieje ogromny wybór, który zmieści się w Twoim budżecie.

Pamiętaj, że sprytny projekt i ustawienia mogą sprawić, że diament będzie wyglądał na większy, ale jeśli naprawdę chcesz większy kamień przy ograniczonym budżecie, możesz zdecydować się na zakup kamienia, który ma nieco niższą ocenę pod względem przejrzystości i koloru.

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdki aby zagłosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwsza i oceń ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *