Srebrna biżuteria – włoscy projektanci

Podziel się pięknem :-)
0
(0)

Biżuteria jest sztuką ozdabiania ciała i nigdzie na świecie nie można znaleźć więcej oddania sercu i duszy w projektowaniu biżuterii niż we Włoszech.
Chociaż wiele krajów produkuje biżuterię, niewiele można porównać do bogatej historii Włoch i pasji Włochów do pięknego projektowania.

W przeszłości biżuteria była używana do reprezentowania rangi osoby w społeczeństwie, przynależności do społeczności lub jako znak jej wyboru religijnego. Ta tradycja rozpoczęła się tysiące lat temu w południowych Włoszech, Etruskowie stworzyli złotą biżuterię, która nigdy nie znalazła sobie równych.

Srebrna biżuteria próby 925

Podczas gdy złoto jest coraz bardziej popularne, coraz więcej włoskich projektantów biżuterii zwraca się do srebra próby 925, aby wyrazić swoją kreatywność, wielu produkuje piękne projekty wyłącznie ze srebra próby 925.

W Walencji, słynnym włoskim mieście, które jest niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie biżuterii zaprojektowanej z kamieni szlachetnych, znajdziesz je połączone w niezwykłe wzory w kolorze srebrnym.

Ze względu na wysoką jakość srebrna biżuteria włoskich projektantów cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. W rzeczywistości Włochy są centrum europejskiej branży jubilerskiej, a artykuły ze srebra i złota stanowią 70% całkowitej produkcji. W latach 2000 we Włoszech przetwarzano ok. 500 ton czystego złota, 1400 ton srebra i 4 tony platyny. W branży jubilerskiej działało ponad 10 000 firm zatrudniających do produkcji 40 000 osób.

Włoska historia projektowania i rzemiosła biżuterii trwa do dziś, zarówno w stylu klasycznym, jak i współczesnym. Podczas gdy złote projekty są cenione za delikatny kunszt, w srebrze standardowym jest trend zbyt duży.

Srebrna biżuteria – style

Dzisiejsza srebrna biżuteria nie pozostaje niezauważona, style różnią się – od ostrych, kanciastych kształtów po naprzemiennie miękkie, bardziej okrągłe. A włoscy projektanci pracują z wieloma różnymi typami elementów, mieszając i dopasowując je, aby uzyskać niezwykłe rezultaty.

Biorą srebro próby 925 i łączą je z naturalnymi, półszlachetnymi kamieniami, takimi jak agat, masa perłowa, onyks, różowy kwarc i różne odcienie rodonitu, a także przezroczystym pleksiglasem i przeźroczystymi, eleganckimi refleksami pereł.

Projekty „au natural” łączą drewno ze srebrem. Niezależnie od tego, czy jest to geometryczne, romantyczne, eklektyczne czy unisex, włoscy projektanci przenoszą srebro na nowy poziom.

Gdzie znaleźć włoską biżuterię ze srebra wysokiej jakości?

Dzielnice jubilerskie we Włoszech są legendą. W Arezzo i Vincenza znajdziesz wielu najlepszych włoskich projektantów z salonami biżuterii srebrnej. Ponadto istnieje wielu producentów oferujących wzory ze srebra i złota w tych regionach: Veneto (Wenecja), Toscana (Toskania), Piemont, Lombardia i Kampania.

Projekty, które znajdziesz u tych rzemieślników, nawiązują do długiej historii i tradycji wysokiej jakości włoskiej biżuterii srebrnej.

Włoscy projektanci są znani na całym świecie jako światowy lider w produkcji biżuterii ze względu na ich wybitne umiejętności techniczne, co stanowi o dużej liczbie szkół jubilerskich w większości włoskich miast, w których goszczą tysiące studentów biżuterii z całego świata.

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdki aby zagłosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwsza i oceń ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *